O Nas

Nasza misja

 

Zapraszamy do wspólnego wędrowania po Tatrach! Naszą misją jest pomaganie w odkrywaniu Tatr w całej ich okazałości.

Chcemy Wam pokazać mało znane miejsca w Tatrach – te mniej popularne turystycznie, w które trudniej dotrzeć. Słowackie Tatry Zachodnie czy Tatry Bielskie kryją prawdziwe perełki. Z nami odkryjecie też na nowo miejsca, które już znacie. Pokażemy je Wam z innej perspektywy. Skały, rośliny i zwierzęta, a także ślady dawnej ludzkiej działalności to fascynujący świat, który czeka na odkrycie. Zapewniamy opiekę wykwalifikowanych przewodników tatrzańskich, ubezpieczenie a przy wycieczkach na Słowację także transport.

Poznaj budowę geologiczną i naturalne procesy, które ukształtowały krajobraz

Naucz się rozpoznawać rzadkie gatunki roślin tatrzańskich

Obserwuj dzikich mieszkańców Tatr i poznaj ich zwyczaje.

Dowiedz się, w jaki sposób bada się i chroni się przyrodę w parkach narodowych

Nie tylko przewodnicy!

 
Chcemy pomóc Ci odkryć Tatry na nowo. Pokazać je z innej perspektywy. Zabrać w miejsca, w których nawet w szczycie sezonu można cieszyć się spokojem, spotykając na szlaku tylko pojedyncze osoby.
 

Jasiek Krzeptowski-Sabała

Przewodnik tatrzański III klasy specjalizujący się w turystyce przyrodniczej, członek Stowarzyszenie Przewodników Tatrzańskich im. Klemensa Bachledy w Zakopanem. Z wykształcenia leśnik (mgr inż.) – absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Edukator w Tatrzańskim Parku Narodowy. Ukończył szkolenie „Tourism and Protected Areas” na Uniwersytecie Colorado, oraz kurs interpretacji dziedzictwa organizowany przez Interpret Europe. Członek Stowarzyszenia Edukatorów Leśnych. Prowadzi kanał “Dzikie Tatry’ na YouTube.
Autor przewodnika “Tatry Zachodnie” (Wydawnictwo Bezdroża, 2021).

Władek Bętkowski

Przewodnik tatrzański III klasy, doktor nauk o ziemi, pasjonat przyrody nieożywionej: skały, rzeki i potoki, ukształtowanie terenu i procesy górotwórcze. Z wykształcenia również inżynier ochrony środowiska. Edukator w Tatrzańskim Parku Narodowym. Od 2018 r, po powrocie ze studiów w USA prowadzi zajęcia warsztatowo-edukacyjne dla rodzin z dziećmi polegające na aktywnym poznawaniu przyrody z wykorzystaniem metody eksperymentalnej oraz badań terenowych. Jego dotyczasową działalność edukacyjną można poznać na stronie facebook.com/EduTatry oraz kanale YouTube.